Vyberte stránku

Přátelé moji žabí i nežabí! Stává se vám také někdy, že už máte dost všech lidí i ruchu kolem vás? Vzteklí řidiči, každovečerní depka v televizi, omleté seriály nebo krkem už lezoucí soused;) Prostě touha po klidu se vystupňovala a vy nevíte, kam byste odhopkali na dovču? Znám lék!:) Jestli byste rádi svým povozem, Chorvatský Pokrivenik je ideálním místem! Samozřejmě se dá doletět do Splitu a pak se plavit po moři, záleží na tom, kolik máte času a energie na cestu;)

  DSC03394

 

Jak jsme se dostali na Pokrivenik

To jsem se tak jednou ráno vzbudil a řekl si, že už toho všeho mám dost. Sbalil jsem Věru s Luďkem a deportoval se s nimi do robinsonského bydlení v severní části ostrova Hvar. Patřili jsme k těm, co jedou po své ose, takže na Hvar trajektem z Drveniku (jde to i ze Splitu) a pak vesele středem ostrova až do Pokriveniku. Zaparkovali jsme na molu, kde na nás čekal majitel, vyfasovali jsme klíče, instrukce, k tomu vesla a pramičku a vrhli se do pobřežních vod Hvaru. Za pár minut jsme byli v cíli. Apartmány s vlastní plážičkou uprostřed přírody nás uchvacují již několikátý rok, takže jsme na jistotu zakotvili, zabydleli se, svlékli plavky a hupsli do průzračného zálivu. Ano, tady si můžete dělat, co chcete, nikdo tu na vás totiž nevidí ;). 

DSC03228

 

Kde se dá napapat nebo sehnat něco k snědku?

DSC03405

Když jsme dostali hlad, projeli jsme se zase na pramici k molu a došli si do nedalekého hotelu na véču. Většinou jsme se zásobovali ve 4 km vzdáleném obchodu a vařili si dobroty u nás na Pokriveniku. Kde jinde bychom se tak božsky mohli totiž najíst? Věrka s Luďou občas totiž nakoupili na trhu takové ty mořské dobroty, a já, leč se mi to ze začátku moc nezamlouvalo, jsem nakonec neodolal a všechny ty potvory jim ochutnal. Páni, to bylo žrádlo! Nemusím říkat, že Hvar je krásné zásobený čerstvou zeleninou i ovocem, pečou tu vynikající chléb, prodávají sýry a pršut. To nemluvím o bylinkovém medu! Mňam.

 

Útěk do civilizace….Hvar má krásnou marinu

Ono se to nezdá, ale i po velkém těšení se na klid se vám po pár dnech zasteskne po v civilizaci. K tomu je úžasné vyrazit přímo do města Hvar. Překrásné uličky a historické památky a po jižansku pomalu tepající městský ruch vás dostanou zpět do milé reality, které není až tak násilná, jako návrat domůJ. Poseděli jsme v kavárnách a bloumali náměstím, přístavem a klikatými uličkami. Prostě pohoda na Hvaru. Když se nám těch lidí už zdálo dost, nastal čas na odjezd do naší buše. Žabákovy kolegyně a příbuzní kolegové tam totiž večer spouští své melodie, ty jsme si nemohli nechat ujít ;).

 

Zrození malých pulců

Žabáci a žabačky, taková pohoda vás zregeneruje. Dokonce je prokázané, že se z Pokriveniku vozí malí pulci!;) Ano, jednou jsme tu robinsonili i s naší mladší generací a po pár měsících byla na světě nejúžasnější Viktorka! A jaképak Františkovy lázně, Pokrivenik!:)

 

viki

Naplánujte si cestu

Už se vidíte na robinsonské výspě?;) Zavolejte Žabákovi, objednejte dovolenou v ráji a odrkněte si konečně! 🙂

unnamed1